Održana skupština UTI – Zadar

objavio

Dana 29 travnja održana je redovna Skupština Udruge tjelesnih Invalida zadarske Županije.

Skupštini je bilo nazočno 82 člana i pročelnik za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Zadra gosp. Mario Pešut.

Sukladno Dnevnom redu nazočni su prihvatili podnesena Izvješća, kao i plan i program rada za 2010 godinu.

Četvorogodišnji plana i programa rada Udruge (2009-2013) kojeg smo usvojili na našoj Izbornoj Skupštini, temelj je za donošenje plana i programa rada za 2010.g./2011.g., nadopunjen konkretnim prijedlozima:

– u suradnji sa tijelima Grada Zadra dobiti i urediti novi dio prostora Udruge, otvoriti radno mjesto administratora ( 4 sata), organizirati tečajeve i edukaciju članstva na računalu, kao i otvoriti druge vidove radionica sukladno interesima i prostornim mogućnostima za članove udruge,

– nastojati organizirati u mjesecu svibnju/lipnju tradicionalni izlet – s ručkom – uz druženje i sportske aktivnosti ( pikado, boće, šah, karte…)   ili  po prihvatljivom prijedlogu članstva?

– pojačati rad aktiva mladih  MOSI – Zadar, koji djeluje u udruzi od 3. listopada 2006. godine, isti osnažiti udgovarajućim temama i sadržajima, posebno u organiziranju posjeta nemoćnim i 100% invalidima, te  uključiti  u rad volontere i sve one koji žele pomoći,

– zainteresiranim članovima  u  bavljenju invalidskim sportom ( streljaštvo,boćanje, šah, pikado, plivanje i drugo..) po mogućnosti naći i nabaviti od Sponzora – majice trenerke i ostalo,

–  nastaviti sa formiranjem podružnica u gradovima naše županije: Pag, Gračac, Benkovac i Obrovac kao i u većim općinama,

–  u sadašnjim prostorima IT centara (ili u našim novim, ako ih dobijemo) ponovno organizirati tečajeve edukacije na računalu (osnovnu-naprednu) i tečajeve stranih jezika za naše članove i ostale zainteresirane članove drugih Udruga,

obilježiti- 5. svibnja Nacionalni dan CP, 21. lipnja Nacionalni dan Neoromuskularnih bolesti, 3. PROSINCA – MEĐUNARODNI DAN INVALIDA – tradicionalnim okupljanjem članova Udruge i sportskim susretom s drugim udrugama, kao i drugim prigodnim aktivnostima i manifestacijama,

Potrebna sredstva za rad Udruge  zatražiti od grada Zadra i Županije, kao i Saveza, sukladno njihovim natječajima i odgovarajućim projektima, a također se uključiti u natječaje koje raspisuju Ministarstva, trgovačka društva i druge Ustanove, vezano za pomoć  osobama  s invaliditetom.

SKUPŠTINA

UDRUGE TJELESNIH INVALIDA

ZADARSKE ŽUPANIJE

podijeli